Egy tizenhét évvel ezelőtt elkövetett emberölés feltételezett tettesét azonosították a nyomozók, a jelenleg negyven éves Z. Jánoshoz a bűnügyi technika fejlődése vezette el a szakembereket – hangzott el a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság tegnapi sajtótájékoztatóján.
A rendőrség beszámolója szerint a tettes jelentős mennyiségű genetikai mintát hagyott a helyszínen, amelyeknek egy részét korábban nem, a DNS-technológia fejlődésével azonban már azonosítani tudták a szakemberek. Z. János más bűncselekmény miatt jelenleg is börtönben van, ezért tőle kötelezően DNS mintát vettek, amely egyezést mutatott a kecskeméti kéjgyilkosság elkövetőjével. Az ügyben a nyomozás folytatódik.



