Megtalálták a több mint száz éve, az első világháború idején Pápua Új-Guinea közelében eltűnt ausztrál tengeralattjáró roncsait - közölte a BBC News.

A tengeralattjáró fedélzetén 35 tagú ausztrál és brit legénység tartózkodott, amikor Pápua Új-Guinea partjai közelében, Rabaulnál nyoma veszett 1914. szeptember 14-én.
Eddig 13 expedíciót indítottak a felkutatására, a legutolsó végül sikerrel járt, és ezzel az ausztrál tengerészet egyik legrégibb rejtélyét sikerült megoldani - közölte az ausztrál kormány képviseletében Marise Payne védelmi miniszter csütörtökön.
A kutatáshoz víz alatti drónt használtak, amely a tengerfenék fölött 40 méteres magasságban lebegve térképezte fel a területet, ahol a roncsot gyanították.
Payne elmondta: a kutatócsoport a felfedezés után rövid megemlékezést tartott azok tiszteletére, akik a tengeralattjárón lelték halálukat.




