Megfékezték a lángokat

Csernobili erdőtűz

Krónika
  • 2018.06.07. - 01:52

Szerda délelőttre sikerült megfékezni a lángokat a csernobili zónában lévő Vörös-erdőben, ahol kedden lobbant lángra a bozót.

Nyílt tűz már nem ég sehol, csak parázsló gócok maradtak a sugárszennyezett erdős területen. A lángok oltásában harmincöt tűzoltókocsi és -berendezés, valamint százötven tűzoltó vesz részt. A tűzoltó-repülőgépek és -helikopterek százhetven tonna vizet locsoltak ki az erdőre. A belügyminisztérium tájékozatatása szerint a sugárzás szintje a normán belül van. A hatóságok büntetőjogi eljárást indítottak.
Reklám