Hétfőn 15 fok felé is emelkedett a hőmérséklet Budapesten, de szinte országszerte kora tavaszias volt az időjárás.
Február 18-án Újpesten 15,1 fokot mértek, s ezzel új fővárosi napi maximumhőmérséket-rekord született.
Eddig ezen a napon a legmagasabb hőmérsékletet pontosan 100 évvel ezelőtt (1919), Budapest Gellérthegy és Budapest Országút állomásokon regisztrálták, ahol 14,8 fokot mértek.
Az országos napi rekord még 1955-ben Pécsen született, akkor 18,2 fokig melegedett a levegő.



