Megbetegíti a kutyákat a csokifogyasztás

Veszélyben a házi kedvencek

Krónika
  • 2017.12.23. - 00:59

Karácsonykor négyszer gyakoribb a családban élő kutyáknál a csokoládémérgezés, mint az év más időszakaiban – derül ki egy új brit kutatásból. Kutyák százai szorulnak állatorvosi kezelésre az ünnepek alatt, mert gazdáik elöl hagyják a megmaradt édességet, vagy esetleg ők maguk adnak belőle kedvenceiknek

„Fontos, hogy a gazdák tudják, a csokoládé veszélyforrás lehet. Ha a kutya hozzáfért a finomságokhoz, próbálják felmérni, mennyit evett belőle, milyen típusúhoz jutott, aztán vigyék állatorvoshoz” – mondta Philip Jones szakértő. Az édesség teobromin- tartalma elég alacsony ahhoz, hogy fogyasztása általában ne jelentsen veszélyt az emberre. De a teobromint lassan emésztő állatok, így a kutyák, a macskák vagy a madarak már kis mennyiségtől is végzetes mérgezést szenvedhetnek – emelte ki Philip Jones.
Reklám