Megáldotta az okostelefonokat egy olasz pap

Giorgio Mariotti atya szerint a kommunikációs eszközök is a hit szolgálatába állíthatók

Krónika
  • 2017.02.06. - 15:17

Megáldotta az okostelefonokat egy katolikus pap Olaszországban, hogy ezzel is a modern kommunkációs eszközök tudatosabb használatára ösztönözze a hívőket.

Az umbriai Citta di Castellóban Don Giorgio Mariotti megáldotta a vasárnapi mise után a telefonokat, tableteket és laptopokat - idézi a Kathpress vatikáni hírügynökség az Avvenire olasz napilapot.

A pap szerint az új eszközök a hit szolgálatába állhatnak, és sokakat megvédhetnek veszteségektől. Don Giorgio gyülekezete versenyt is hirdetett A telefon és a jó üzenetek címmel. A résztvevőknek egy hónapon át kell pozitív üzeneteket küldeniük egymásnak, a legjobb üzenet küldője díjat is kap.

Reklám