Többen kórházba kerültek egy manchesteri karibi karnevál utáni lövöldözésben – közölte az angliai nagyváros rendőrsége tegnap reggel.
A tájékoztatás szerint tíz embert, köztük két gyereket ápolnak kórházban, kisebb vagy súlyosabb sérülésekkel, de csak egyikük állapota életveszélyes. A rendőröket vasárnap hajnalban riasztották Manchester Moss Side nevű kerületébe, ahol nem sokkal korábban értek véget a karibi karnevál szombati programjai. A hatóságok szerint a lövéseket sörltes puskából adták le. Hozzátették, a következő napokban növelni fogják a környéken szolgálatot teljesítő járőrök számát az ott lakók megnyugtatására. A rendőrök egyelőre próbálják kideríteni, hogy pontosan hogyan történt a lövöldözés és ki a felelős a támadásért. A Moss Side régebben rossz hírű kerület volt, az utóbbi években azonban jelentős erőfeszítéseket tettek imázsának javítására.