Második világháborús bombát találtak a II. kerületben

A robbanószerkezetet délutánra elszállították és megsemmisítették a tűzszerészek

Krónika
  • 2017.02.17. - 12:28

Elszállították és megsemmisítették a délelőtt II. kerületben talált világháborús bombát - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének parancsnoka péntek délután.

Csurgó Attila elmondta: a Mecset utcában felújítási munkálatok közben egy második világháborús magyar 50 kilogrammos rombolóbombát azonosítottak a tűzszerészek. A robbanótestet a helyszínről a Magyar Honvédség központi robbantási területére szállították, ahol délután meg is semmisítették. A környéken átmenetileg területzárásra is szükség volt, de mostanra feloldották a korlátozást, a lakók visszatérhettek otthonukba.

Reklám