Magyar siker a kémiai diákolimpián

Négy érmet hoztak haza

Krónika
  • 2018.07.30. - 01:45

Négy érmet nyertek az 50. Nemzetközi Kémiai Diákolimpián a magyar diákok. Sajgó Mátyás, a miskolci Földes Ferenc Gimnázium tanulója arany-, Botlik Bence, az ELTE Apáczai Csere János Gimnáziumból ezüst-, Arany Eszter, a veszprémi Lovassy László Gimnázium és Czakó Áron, a nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium tanulója bronzérmet szerzett.

A hetvenhat résztvevő nemzet nem hivatalos rangsorában ez a tizedik körüli helyezést jelenti – közölte az MTI-vel Magyarfalvi Gábor, a csapat vezetője. Az első kémiai diákolimpiát rendező ország utódja, Csehország és Szlovákia szervezte a jubileumi versenyt.
Reklám