Krónika

Lezárult a nyomozás a domaszéki taxisgyilkosság ügyében

Az elfogott férfi beismerte a bűncselekményt

Befejezte a rendőrség a nyomozást az ellen a harminckilenc éves balatonmáriafürdői férfi ellen, aki a megalapozott gyanú szerint 1998 szeptemberében Domaszéken megölt egy taxisofőrt - tájékoztatta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.

Szabó Szilvia emlékeztetett, a rendőrség emberölés bűntettének megalapozott gyanúja miatt indított nyomozást ismeretlen tettes ellen, aki 1998 szeptemberében Domaszék mellett megölt egy taxisofőrt. Az elkövető kilétét akkor nem sikerült felderíteni.

A bűncselekmény elkövetése után tizenhat és fél évvel jutottak a nyomozók olyan adatok birtokába, amelyek alapján európai elfogatóparancsot bocsátottak ki a harminckilenc éves balatonmáriafürdői T. Roland ellen. A magyar rendőrök információi alapján a férfit a német hatóságok 2015. április 23-án fogták el, majd átadták Magyarországnak - tudatta a szóvivő.

A férfi kihallgatásán elismerte a bűncselekmény elkövetését. A rendőrség befejezte a nyomozást, és vádemelési javaslattal megküldte az ügy iratait az ügyészségnek.

1998. szeptember 15-én éjszaka egy harminckilenc éves szegedi taxis a Szegedi Rádiótaxi diszpécserének utasítására vett fel utasokat. Járművét másnap kora reggel találták meg a Tolna megyei Bonyhád és Cikó településeket összekötő úttól mintegy kétszáz méterre, a Határ-patak partján elhagyottan.

A férfit eltűntként keresték, a nyomravezetőnek százezer forintot ajánlottak föl. A rendőrség az ügyben - a beszerzett adatok, információk, valamint a gépkocsiban rögzített nyomok alapján - október 5-én rendelt el nyomozást emberölés alapos gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen. Az áldozat holttestét október 9-én találták meg a Csongrád megyei Domaszék határában, az 55-ös úttól egy kilométerre, egy kukoricásban.