Távozásra bírta tegnap Chicago rendőrfőnökét Rahm Emanuel polgármester, miután széles körű felháborodást váltott ki, hogy a hatóság több mint egy éven át nem hagyta, hogy egy tizenhét éves afroamerikai fiatalember lelövéséről készült felvételt nyilvánosságra hozzanak.
Laquan McDonaldot tavaly októberben lőtte agyon Jason Van Dyke, mert a fiú egy kést tartott a kezében az utcán. A rendőrtiszt még akkor is tüzelt a kamaszra, amikor az már élettelenül feküdt az úttesten. Van Dyke óvadék fejében szabadlábon van.



