Légylárvák és penészes hús a vágóhídon

Krónika
  • 2015.12.08. - 00:33

Penészes, bűzös áruk, légylárváktól hemzsegő húsosládák látványa fogadta az ellenőröket azon a vágóhídon, amelynél november végén tartottak vizsgálatot a szakemberek – közölte tegnap a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal.

Az ott talált termékek jelentős részén nem volt jelölés a szavatosságukról és származásukról, ezért az ellenőrök 3,5 tonna húsáru megsemmisítését rendelték el. A bontóhelyiségekben nem volt meleg víz, a fertőtlenítéshez szükséges berendezések, ezért működését azonnal hatállyal betiltották. Az üzem tulajdonosa milliós bírságra számíthat.
Reklám