Ma harmincegy éve zárt be Budapest egykori kultikus szórakozóhelye, a Budai Ifjúsági Park, amely nagyobb hírverés nélkül tizenöt évvel korábban nyílt meg a budai vároldalban, a mai Várkert Bazár helyén.
A táncos rendezvényeken, később pedig a rendszeres rockkoncerteken általában két-háromezer vendég vett részt, az intézménybe, az azt a hatvanas években vezető kommunista káder, Rajnák László idején a fiúk csak zakóban és nyakkendőben, a lányok pedig kizárólag szoknyában mehettek be. Az akkori köznyelvben Ifiparknak nevezett helyen hetente egyszer fiatal zenekarok kaptak fellépési lehetőséget, rendre ott mutatta be különféle formációit a már életében legendaként tisztelt gitáros, Radics Béla, vagy például leismertebb együttese, a Tűzkerék vendégeként Tátrai Tibor. A nyolcvanas évek elején keddenként a Mini és a P. Mobil adott páros koncertet, más napokon egyebek mellett dzsesszelőadásokat tartottak telt ház előtt.