Kjúsú

Ismét kitört egy vulkán Japán déli részén – figyelmeztették a turistákat

Krónika
  • 2015.09.15. - 03:06

A Japán déli részén fekvő Kjúsú szigetén kitört az Aszo nevű vulkán, felette sűrű füst gomolyog, a tűzhányó két kilométeres magasságba lövelli ki magából a hamut, a hatóságok felszólították a turistákat, hogy kerüljék a hegy környékét.

Kjúsú 20150915
(Fotó: Reuters - Kyodo)

 A hatóságok az ötös fokozatú skálán hármas szintű vulkánriadót rendeltek el. Eddig sem áldozatokról, sem károkról nem érkeztek jelentések. Abe Sindzó kormányfő bejelentette, hogy a kormány szoros érintkezésben van a hadsereggel és a mentőalakulatokkal, hogy a helyzet súlyosbodása esetén szavatolja a biztonságot. Előzőleg harminc turistát sikeresen evakuáltak a térségből, a mentőalakulatok tovább kutatnak a hegyen rekedt kirándulók után. A vulkánkitörés miatt a légitársaságok legalább hét belföldi járatot töröltek - közölte az ANA és a Japán Airlines szóvivője.

Reklám