Egy kairói szegénynegyed vízlelőhelyéről került elő a napokban az az eredetileg nyolc méter magas, jó néhány darabra tört szobor, amely az egyiptológusok szerint a több mint háromezer évvel ezelőtt uralkodó II. Ramszesz fáraót ábrázolja.

A helyi műemlékvédelmi minisztérium az eddigi egyik legnagyobb jelentőségű felfedezésnek nevezte a leletet. Az ókori Egyiptom leghatalmasabb uralkodójának tartott II. Ramszesz hatvan évig vezette országát, amely akkoriban érte a legnagyobb kiterjedését, miután seregeivel leigázta a környékbeli birodalmakat.



