A kazahsztáni Bajkonur űrrepülőtérről indult el helyi idő szerint péntek hajnalban három asztronauta a Nemzetközi Űrállomás felé.

A Szojuz típusú űrhajón a tapasztalt orosz Oleg Novickij, az amerikai Peggy Whitson és az újonc Thomas Pesquet francia kozmonauta utazik. Két nap utazás után dokkolnak az űrállomáson, és mindannyian három hónapot töltenek az űrben. Whitson az űrben tölti be ötvenhetedik évét, amivel rekordot dönt, mint a legidősebb női űrhajós. Ez lesz a biokémikus harmadik küldetése az űrállomáson, és most másodszor bízták rá a parancsnokságot.



