Két év börtön a támadónak

Szamurájkarddal fenyegette meg a rendőröket

Krónika
  • 2015.08.06. - 00:14

Gyorsított eljárásban két év letöltendő börtönbüntetésre ítélte tegnap a Pesti Központi Kerületi Bíróság azt az ötvenéves férfit, aki hat évvel ezelőtt a vele szemben intézkedő rendőröket egy szamurájkarddal megtámadta Budapesten, majd az ellene indított büntetőeljárás alól kivonva magát külföldre távozott. A terheltet nemrég Nagy-Britanniában vették őrizetbe.



A férfi 2009 nyarán ittasan vezette autóját a VIII. kerületi Dugonics utcában, ahol összetört egy másik kocsit, valamint az ott lévő szemetes edényeket. A kivonuló rendőröknek azt mondta, hogy vissza kell mennie lakásába az okmányaiért, de onnan egy szamurájkarddal tért vissza, és azzal az egyenruhásokat fenyegette. Az ítélet nem jogerős.
Reklám