Az ötvenes évekből származó amerikai kocsik Kuba jelképei, akár a szivar és a rum. A Cadillacek, Oldsmobile-ok és Chevrolet-k tulajdonosai több mint fél évszázada hajtják járgányaikat, és az amerikai turisták is szívesen pózolnak a batárokban.

Az amerikai kormány ez év elejétől nagy mértékben enyhített a Kuba elleni kereskedelmi embargón, állampolgárai könnyebben utazhatnak be a szigetországba, emellett korlátozások nélkül vásárolhatnak az ottani üzletekben. Két éve a kubai polgárok immár szabadon, állami engedély nélkül vásárolhatnak új vagy használt autókat, s ez már komoly gazdasági nyitásnak tekinthető.



