Forrósággal, hőségriasztással ér véget holnap a meteorológiai nyár, az előrejelzések szerint a következő hónapban némileg csökken ugyan a hőmérséklet, de a szeptember várhatóan még az igazi strandszezonra hasonlít majd.
A szakemberek által összeállított, több hétre előre tekintő időjárási modell szerint csak a meteorológiai nyárnak lesz vége holnap, a beköszöntő szeptember azonban várhatóan valódi indián nyár, vagy más néven vénasszonyok nyara lesz: a hőmérséklet csökken ugyan, de marad a már kellemesnek mondható meleg. Továbbra is tartja magát majd egy masszív kánikulai légtömeg, de az keletre, Ukrajna és Oroszország felé vonul el. A prognózis szerint szeptemberben a Kárpát-medence térségében nem kell számítani az átlagosnál több csapadékra sem, nagyobb esőzések inkább Nyugat-Európában lesznek majd a következő hónapban. Az idei nyár az egyik legmelegebbnek számít a dokumentált meteorológiai mérések több mint százéves történetében, és rekordot is hozott, mivel a 2015-ös esztendő volt az első, amikor ötször volt hőségriadó. Ugyancsak rekordot hozott a két héttel ezelőtt Budapestre lecsapó vihar, amely korábban nem tapasztalt csapadékmennyiséggel járt.



