Kamerával nézték a csalók a terminált

Krónika
  • 2016.12.15. - 00:26

Több mint száz ügyfél bank­kárty­a­adatait szerezte meg két román férfi egy fővárosi bankfiók előterében lévő bankautomatából. A két férfi múlt szombaton helyezett el kamerát és egy speciális elektronikai eszközt a bankfiók előterében.

A rendőrök az eszközök leszerelésekor fogták el őket. Addig a gyanúsítottak százhuszonhárom ügyfél bankkártyájának adatait szerezték meg, pénzügyi tranzakciókat azonban nem tudtak indítani. Az is kiderült, hogy az elfogott páros egyik tagja ugyanabban a bankfiókban április és jú­lius között több alkalommal vett részt jogosulatlan adatszerzésben. A férfi bűntársai az akkor megszerzett több száz bankkártyaadattal másfél millió forint értékben vettek fel készpénzt Indonéziában, Kínában és az Amerikai Egyesült Államokban.

Reklám