A törvényben meghatározott módon járnak a városligeti átalakításoknál – jelezte tegnapi közleményében a munkákat végző Városliget Zrt. a tiltakozásokra reagálva. A cég szerint az épületek bontásakor és a területek előkészítésekor semmilyen jogellenes lépést nem tesznek.
Az V. kerületi kormányhivatal hat nappal ezelőtti határozata szerint azonban a munkálatok megkezdésére vonatkozó döntés március 17-től fellebbezésre tekintet nélkül végrehajtható. A Liget Budapest Projekt a történtekre reagálva erre csütörtökön közleményében jelezte, hogy az egykori Hungexpo-épületek bontásával megkezdődik a Városliget parkjának rehabilitációja. A területen 2018-ra öt százalékkal kevesebb lebetonozott terület lesz, és elkészül a Magyar Zene Háza, amelynek fűtési-hűtési rendszere teljesen a megújuló energiaforrásokra épül majd.
A Városliget Zrt. szintén közleményben jelezte, a feladatok végrehajtásakor a jogszabályokban meghatározott módon jár el, illetve az épületek bontásánál és a területek előkészítésekor semmilyen jogellenes lépést nem tesz. A cég megerősítette korábbi álláspontját: a városligeti fák nyolcvanöt százaléka ápolásra szorul, tizenkét százaléka pedig balesetveszélyes. A volt Hungexpo területén tizenkilenc fát kertészeti okok miatt szükséges kivágni, de a parkrészen található tuskók és a kiszáradt, elpusztult fák eltávolítása is indokolt. A részvénytársaság szerint az építkezés tizenöt egészséges fát érint, közülük öt megmenthető példányt néhány napon belül átültetnek, a kivágottakat pedig többszörösen pótolják.



