A tiszai vízlépcső megvédése érdekében jégtorlaszt robbantottak fel a Készenléti Rendőrség tűzszerészei és a vízügy szakemberei a Tisza tiszadadai szakaszán tegnap.
Ezzel az eljárással meglazították az összefüggő jégtakarót, a jégtörő hajók pedig a következő két napban megtisztítják a a folyómedret. Záhony és Szabolcsveresmart között ugyancsak jégtorlasz alakult ki, ami megemelte a Tisza vízszintjét. A szakemberek arra készülnek, hogy ezt a fölső torlaszt átengedik a tiszalöki vízierőművön, a folyómeder tisztítása pedig az egybefüggő jég haladásához szükséges.



