Ismét lavina ölt embereket az Alpokban

Krónika
  • 2017.02.14. - 02:30

Legkevesebb négy ember meghalt, öt pedig eltűnt tegnap a francia Alpokban, amikor egy síelő csoportot és kísérőjüket lavinaomlás sodort el. A helyi televíziós csatornák a hegyimentők és a rendőrség jelentései alapján arról számoltak be, hogy a tragédia a Tignes nevű település közelében következett be.

A szerencsétlenül járt sportolók a kisvárosnál, a sípályán kívüli területen tartózkodtak kétezer-egyszáz méteres magasságban, amikor az eset szemtanúi szerint a legalább négyszáz méter szélességű hógörgeteg tegnap délelőtt betemette őket. A hegyimentőket nem sokkal dél előtt riasztották, de a helyszínt ők is nehezen tudták megközelíteni. A speciális mentők kora délutánig négy holttestet találtak a hó alatt, a többiek felkutatására pedig nagy létszámmal kutatást indítottak, a szakemberek véleménye szerint azonban kevés a remény arra, hogy a hó alatt túlélőket találjanak.

Reklám