Nyílt pályázaton toboroz űrhajósokat a Roszkozmosz, az orosz űrkutatási hivatal keddi bejelentése szerint. A leendő kozmonautákat kiképzésük után a Holdhoz küldenék, a későbbi expedíciók tagjai pedig akár le is szállhatnának a felszínére.
Az újonc űrhajósok közé azok a harmincöt év alatti szakemberek kerülhetnek be, akik repülési, űrkutatási, rakétatechnológiai képzettséggel rendelkeznek. Amennyiben a Roszkozmosz céljai hosszú távúak, akkor jelentkezőből nem lesz hiány, a Lomonoszov Egyetemen ugyanis az ősszel kezdődő szemeszterben száz hallgatót vesznek fel az újonnan induló űrkutatási szakra. Az orosz terveket vélhetőleg motiválja az is, hogy az amerikai magáncég, a NASA-partner SpaceX vezetője, Elon Musk a napokban közölte: új fejlesztésű űrhajójukkal már jövőre emberek utaznak a Holdhoz.



