I bike Budapest

Krónika
  • 2018.04.23. - 03:37

Több tízezren tekertek vasárnap, a Föld napján az I bike Budapest elnevezésű kerékpáros-felvonuláson a fővárosban.

Bike-Budapest
(Fotó: Bodnár Patrícia)

A menet délután háromkor indult a Tabánból, a résztvevők rendőri biztosítás mellett, lezárt hidakon és utakon is áttekertek. A végállomás a Városliget volt, ahol a demonstráció közös bicikliemeléssel zárult. A Magyar Kerékpárosklub akciójához csatlakozók „a bringázhatóbb Lánchídért, rakpartokért, az Olof Palme sétány megtartásáért és a mindenkinek kényelmesen bringázható városért” álltak ki. Idén a kisgyermekes családoknak külön is rendeztek felvonulást.

Reklám