I Bike Budapest

Tízezer kerékpáros tekert az őket érintő fővárosi fejlesztések folytatásáért

Krónika
  • 2016.04.25. - 01:42

A szervezők szerint legalább tízezren gyűltek össze szombaton a pesti alsó rakparton, a Szabadság hídnál meghirdetett találkozón, hogy részt vegyenek az I Bike Budapest elnevezésű közös programon, amelynek elsősorban a biciklizés népszerűsítése volt a célja.

I Bike Budapest 20160425
(Fotó: MTI - Mohai Balázs)

A Magyar Kerékpáros Klub által jegyzett esemény ugyanakkor kiállt a sportágat kedvelőket érintő, már korábban elkezdett fővárosi fejlesztések folytatása mellett is. Az előre bejelentett felvonulás néhány órája alatt a rendőrség jelentősen korlátozta a forgalmat a belvárosban, lezárta egyebek mellett az Andrássy utat és a Bajcsy-Zsilinszky utat, valamint több hidat is. A demonstráció végállomása a Margitsziget volt, ahol a megmozdulás zárásaként kerékpárjaikat magasba emelték a résztvevők.

Reklám