Emberölés és hamis vád miatt megkezdődött tegnap annak a férfinak a büntetőpere a Zalaegerszegi Törvényszéken, aki csaknem húsz esztendeje agyonlőtte, majd kifosztotta egyik ismerősét. Az elkövetőt tavaly sikerült azonosítani és elfogni. A harmincnyolc esztendős F. Rajmund nem ismerte el bűnösségét a bíróság előtt.
Középiskolás korában a terhelt homoszexuális viszonyban volt a vadászként és preparátorként dolgozó sértettel, de meg akarta szakítani a kapcsolatot az idősebb férfival. Először a rendőrséghez akart fordulni, de barátja, a másodrendű vádlott Cs. Demeter lebeszélte erről, majd együtt kitalálták, hogy F. Rajmund végez a férfival, és megosztoznak az áldozat értékein. A gyilkosság elkövetéséhez Cs. Demeter adott F. Rajmundnak egy nyilvántartásban nem szerepelő puskát. A hatóság úgy jutott a tettesek nyomára, hogy egy másik ügyükben vett genetikai mintát összevetette a bűnügyi adatbázissal.



