Hazájuk irányába tartották tegnap keresztjeiket a nagypénteki körmeneten részt vevő szerb ortodox hívek Jeruzsálem óvárosában, a Via Dolorosán.

A szerb ortodox egyház más szláv társszervezeteihez hasonlóan a Juliánus-naptárt használja manapság is, így a keresztény vallási ünnepek későbbre esnek, mint a Gregorián-kalendáriumra alapozó római katolikus egyház időszámításában. A szerb ortodox vallásúak – körülbelül kilencmillióan vannak szerte a világban –központja Belgrád. A felekezet 1219-ben nyerte el önálló egyházi rangját.



