Hivatalos: influenzajárvány van Magyarországon

Krónika
  • 2017.01.12. - 00:57

Magyarországon influenzajárvány van – közölte tegnap este az Országos Epidemiológiai Központ. A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján végzett becslés szerint hazánkban a múlt héten az azt megelőző héthez viszonyítva kétszeresére – több mint tizenhatezerre – emelkedett az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulók száma.

influenza
(Fotó: Hegedüs Róbert)

A betegek több mint negyven százaléka 15-34 éves fiatal felnőtt volt, harmaduk a 35–59 évesek korcsoportjába tartozott. Az influenzások tizenhat százaléka gyermek, tizennégy százalékuk pedig hatvan éven felüli volt. A szakemberek szerint a járvány első jelei Baranya, Jász-Nagykun-Szolnok és Győr-Moson-Sopron megyében jelentkeztek.

Reklám