A labdarúgó-stadionokban is látható, hullámzó tömeg fogadta tegnapi hazaérkezésekor Pia Alonzo Wurtzbachot, akit decemberben elnyerte a megtisztelő Miss Universe címet.

A hazájában, a Fülöp-szigeteken rendkívül népszerű színésznő és modell a Manilában a fogadására összegyűlt emberek előtt elmondta, hogy uralkodásának időszakát egyebek mellett a HIV-fertőzés terjedéséről szóló felvilágosító munkának, illetve a természeti katasztrófák érintettjeinek megsegítésére fogja szentelni. A német apa és filippínó anya gyermekeként Németországban született szépség kislánykora óta a Fülöp-szigeteken él, és negyven évvel elődje után nyerte el hazája képviseletében a Miss Universe címet.



