Rendben visszatért tegnap a Nemzetközi Űrállomásról Szergej Volkov és Mihail Kornyijenko orosz, illetve Scott Kelly amerikai űrhajós (jobbra) , utóbbi kettő csaknem egy évet töltött Föld körüli pályán.
(
Fotó: Reuters/Bill Ingalls/NASA)
Kelly számos feladata mellett egy kísérletben is részt vett, rajta és a Földön maradt egypetéjű ikertestvérén – aki ugyancsak asztronauta volt korábban – tanulmányozták a tudósok a tartós súlytalanság hosszú távú élettani hatásait. Az egyébként is népszerű Kelly a múlt héten azzal került be a hírekbe, hogy King Kongnak öltözve riogatta ébredező társait az űrállomáson.



