Hárommázsás heroinfogás Romániában

Krónika
  • 2015.07.29. - 23:10

Románia eddigi legnagyobb drogfogását jelentették be tegnap a bukaresti hatóságok, a nyomozók háromszázharminc kilogramm, több mint hatvanszázalékos tisztaságú heroint foglaltak le előző nap a csengersimai határátkelőnél.

A drogot egy Magyarország felé tartó román rendszámú kamionban, duplafalú üzemanyagtartályokban találták meg.

A csempészek a rejtekhelyeket ólomlemezekkel vonták be, hogy ne lehessen felfedezni az átvilágításnál, a csomagokat pedig erős fűszerekkel kezelték, hogy a keresőkutyák se fogjanak szagot.

A heroinszállítmányt Hollandiába akarták juttatni, ahol feketepiaci értéke eléri a nyolcmillió eurót, ha viszont sikerült volna tizenöt százalékos tisztaságú adagonként piacra dobni, ennek akár ötszörösét is kifizettek volna érte a vásárlók.

Lapunk információi szerint Magyarország jelenleg tranzitállamnak számít a heroinkereskedelemben. A vegyület az egyik legveszélyesebbnek tartott hagyományos kábítószer, amelynek fogyasztása a szintetikus drogok egyre gyorsabb terjedésével szinte teljesen visszaszorult hazánkban, manapság már csak a régebbi függők használják.
Reklám