Hatodik alkalommal szervezi meg a Fővárosi Állat- és Növénykert az Állatkertek éjszakáját, amelyhez az idén országszerte tizenkét bemutatóhely csatlakozott – közölte tegnap Hanga Zoltán, a budapesti intézmény szóvivője a rendezvényt bemutató sajtótájékoztatón.
Szabó Péter, a Budakeszi Vadaspark igazgatója elmondta, hogy a nyár utolsó péntekén tartandó rendezvényre a Fővárosi Állatkerttel és a Tropicariummal együtt kombinált jeggyel is várják a látogatókat: aki ilyet vált, az nemcsak az éjszaka, hanem az egész hétvégén felkeresheti az intézményeket. A poroszlói Tisza-tavi Ökocentrumban Magyarország vízi és vízparti állat- és növényvilágát mutatják be. Lesz holdfénytúra, és látványos búvármerülésen is részt lehet venni gyakorlott szakemberek segítségével az óriásakváriumban. A Szegedi Vadasparkban rozsomákokkal és borjúfókákkal lehet találkozni, és meg lehet nézni, hogyan vacsoráznak a barnamedvék és az oroszlánok. A Veresegyházi Medveotthonban a farkasok és a medvék életét ismerhetik meg a látogatók.
A parkok programjai az egyes intézmények honlapján érhetők el.



