Tizennyolc, illetve tizenöt év fegyházbüntetéssel sújtotta tegnap az Egri Törvényszék azt az anyát és apát, akinek másfél éves kislánya éhezés miatt hunyt el tavaly Gyöngyösön.
A bíróság a vádirattal megegyezően különös kegyetlenséggel, tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölésben találta bűnösnek J. Médeát és K. Gusztávot. A három esztendeje született Kiara testsúlya mindössze 3,4 kilogramm volt, amikor – az orvosszakértő megállapítása szerint – különösen kegyetlen szenvedések után életét veszítette. A büntetőeljárásban kiderült, hogy a kislány halálához nemcsak a szülei, hanem a gyermekgondozási rendszer hibái is hozzájárultak. A kicsit a tragédia előtt hosszú ideig nem látta sem a védőnő, sem a gyermekorvos, így nem is tudhattak egyre romló állapotáról. Az eset precedensértékű, mivel annak hatására módosultak a gyermekvédelmi szolgálatokra vonatkozó szabályok is.
A pár mindkét tagjának korábbi házasságaikból van már két-két nagyobb gyermeke, az anya ugyanakkor igazoltan úgynevezett Münchausen-szindrómában – kóros hazudozás – szenved, ami ugyancsak hozzájárulhatott a történtekhez. Az ítélet nem jogerős.