Közepes erejű, a Richter-skála szerinti 5,2-es erősségű, csaknem fél percig tartó földrengés rázta meg tegnap hajnalban Románia délkeleti részét.
Legutóbb szeptember végén volt ötösnél erősebb földmozgás Romániában, az akkori 5,6-os amplitúdójú földmozgás az utóbbi évtized legerősebb rengése volt Romániában.
Az ország hatóságai szerint szeizmológiai szempontból Bukarest számít Európa legveszélyeztetettebb fővárosának, ezért folyamatos a lakóházak és középületek megerősítése. A történelmi feljegyzésekre alapozva a szakemberek azt valószínűsítik, hogy a román főváros térségét évszázadonként legalább kétszer rázza meg nagy erejű földmozgás. A legutóbbi, harminckilenc évvel ezelőtti, 7,2-es erősségű természeti csapás miatt több mint ezernégyszáz ember veszítette életét, és tizenegyezernél több sérült meg.



