Habár manapság a kanyaró az elfeledett betegségek egyikének számít, azokban az országokban, ahol a lakosság nincs kellő számban beoltva ellene, akár kétévente újra és újra megjelenik. Romániában eddig tizenhat halálos áldozatot követelt a legújabb járvány. Hazánk, az évtizedek óta kötelező védőoltásnak köszönhetően, nincs veszélyben.




