Fel, magasba!

A hold megcélzása helyett most szatelliteket juttat az űrbe a legendás szojuz

Krónika
  • 2016.04.29. - 02:09

Elhagyja a kilövőállványt egy, az Amur régióban telepített űrhajóbázisról az a Szojuz 2.1 hordozórakéta, amelyik a Lomonoszov, Aist–2D, SamSat–218 szatelliteket van hivatva az űrbe juttatni.

Szojuz
(Fotó: Reuters/Kirill Kudryavtsev)

A Szojuz szovjet, majd orosz űrhajót – amelyet korábban a Szojuz-program keretében fejlesztettek ki és időről időre megújítottak- eredetileg a Hold-programra tervezték.  A szovjet holdprogram befejezése miatt feladata módosult, csak Föld körüli pályán repült, főleg a Szaljut és a Mir űrállomásokhoz, illetve a Nemzetközi Űrállomás kiszolgálása a feladata.

Reklám