Három büntetés-végrehajtási (bv) intézet vezetőjét váltotta le a belügyminiszter – tájékoztatta a minisztérium a távirati irodát.
A közlemény szerint Pintér Sándor belügyminiszter tegnap azonnali hatállyal, indokolás nélkül visszavonta Mészáros László bv-dandártábornok, a Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet parancsnoka, Széles Gábor bv-dandártábornok, a Budapesti Fegyház és Börtön parancsnoka és Tóth Tamás Tibor bv-dandártábornok, a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet parancsnoka vezetői kinevezését.
Pintér Sándor a fenti intézkedéssel egyidejűleg a Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet parancsnokának Bozsó Zoltán bv-dandártábornokot, a Budapesti Fegyház és Börtön parancsnokának Biczó László bv-dandártábornokot, a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet parancsnoki teendőinek ellátásával pedig Dömény Sándor bv-vezérőrnagyot bízta meg – közölte a Belügyminisztérium. A közlemény nem tartalmazta, hogy az említett három új bv-parancsnok meddig marad megbízott vezető beosztásban, illetve várható-e a későbbiekben az érintettek hivatalos kinevezése.



