Rekordszámú, csaknem ezerhétszáz fát ültet budapesti közterületekre az ősszel a Főkert Nonprofit Zrt. – közölte a cég tegnap a távirati irodával.
A programban hetvenöt magas kőris kerül a Hűvösvölgyi útra, ötven juhar a Hungária körútra, és hetven különféle csemete a Nagy Lajos király útjára. A Fóti úton hetvenhét gömbakácot, a Kőbányai úton pedig ötven gömbkőrist ültetnek el hamarosan. A Városligeti fasor vadgesztenyékkel, a Gyömrői, illetve a Ferihegyi gyorsforgalmi út pedig különféle fajtákkal gazdagodik, és pótolják az Andrássy út kiszáradt fáit is.
Karácsony Gergely, Zugló polgármestere tegnap tájékoztatást kért a Városliget Zrt.-től a városligeti bontási munkálatokról.



