Tízezer embert menekítettek ki tegnapra virradóra Franciaország déli részén a hét eleje óta tartó erdőtüzek miatt, a Var megyei Bormes-les-Mimosas települését teljesen ki kellett üríteni.

Tegnapig több mint négyezer hektár vált a lángok martalékává, a mentési munkálatokban már több tucat tűzoltó és rendőr is megsérült. A turisták tömegesen hagyják el a népszerű üdülőhelyet, Saint Tropez-t.



