Épülő mélygarázsba dőlt egy lakóépület Debrecen belvárosában a Hunyadi utcán, senki nem sérült meg - közölte a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság megbízott szóvivője vasárnap az MTI-vel.

A debreceni önkormányzat "együttérez a tragédia miatt nehéz helyzetbe került emberekkel és igyekszik minden tőle telhető segítséget megadni részükre" - olvasható a helyhatóság vasárnap délutáni közleményében, amit az MTI-hez is eljuttattak.
"Ha a vasárnap reggel a Hunyadi utcán történt falomlással kapcsolatban az ilyenkor szükséges kormányhivatali vizsgálat megállapítja, hogy az érintett lakóingatlan életveszélyessé vagy lakhatatlanná vált, akkor az önkormányzati lakásgazdálkodással foglalkozó Cívis Ház Zrt. soron kívül határozott időre, hat hónapra elhelyezést biztosít a bajba jutott családoknak" - olvasható a közleményben.
A dokumentum szerint Papp László polgármester - értesülve a történtekről - vasárnap úgy döntött: a családok, ha igénylik, a rendkívüli élethelyzetükre tekintettel soron kívüli szociális támogatásban részesülhetnek, amelynek átutalásáról a jövő hét első napjaiban gondoskodik a debreceni önkormányzat.



