Hamarosan megkezdődik az egykor ikonikus városligeti szórakoztató-központ, a Pecsa néven közismert Petőfi Csarnok bontása.

A már évekkel ezelőtt leromlott épület helyén építik majd fel az Új Nemzeti Galériát, amelynek látványtervét Sághi Atilla (képünkön), a Városliget Zrt. műszaki igazgatója tegnap sajtótájékoztatón mutatta be. A közpark felújításának ütemtervében a Pecsa megszüntetésével olyan ingatlan tűnik el a területről, amely a már lebontott Hungexpo-épületekkel együtt régóta a Városliget elhanyagoltságát szimbolizálta. A Pecsa harmincegy esztendeje nyitotta meg kapuit, a létesítményben számos olyan zenekar adott koncertet karrierje kezdetén – például a Nirvana –, amely később világsikert ért el. Az egykor korszerű csarnok teljesen elhasználódott, az utóbbi években pedig már kihasználatlanul állt. Az Új Nemzeti Galéria a világhírű japán tervezőiroda, a SANAA elképzelései alapján készül. A létesítmény építésének munkálatai a jövő év második felében kezdődnek el, az új múzeumot a tervek szerint körülbelül három esztendő múlva adják át a közönségnek.



