Zuhogó esőben tartották meg tegnap a debreceni virágkarnevált.

A szervezők arra kényszerültek, hogy változtassanak a tizenhat virágkocsi és a művészeti csoportok – kétezer táncos és zenész – felvonulási menetén, amelyet később meg is bontottak: előbb a táncosok mutatták be produkcióikat a rövidített útvonalon, majd a virágkocsik vonultak végig a belvárosból a Nagyerdőbe, ahol a Békás-tó partjára tervezett programokat végül elhalasztották az eső miatt. Korábban is előfordult, hogy nyári zápor színesítette a karnevált, de ilyen hidegben, szélben és zuhogó esőben még soha nem vonult a karneváli menet – mondták idős városlakók a távirati iroda tudósítójának.



