Ellenőrzik a XV. kerületi dohányboltok környékét

A lakókat zavarják az üzleteknél kialakult kocsmai állapotok

Krónika
  • 2018.12.05. - 12:57

Ellenőrzést rendelt el a XV. kerület jegyzője a dohányboltok környékén, a mindennapos ellenőrzést a közterület-felügyelők a rendőrség segítségével végzik - közölte a XV. kerületi önkormányzat.

 A közlemény szerint az ellenőrzést azért indították, mert a lakókat zavarják az üzleteknél kialakult kocsmai állapotok.

A jegyző nem gyakorolhatja szakhatósági jogkörét a nemzeti dohányboltok felett, ezért a közterület-felügyelet munkatársait bízta meg az ellenőrzéssel - írták.

A felügyelők az ellenőrzés első napján kétszer húszezer, egyszer tízezer forintos bírságot szabtak ki közterületi alkoholfogyasztás miatt, valamint hét szabálysértési feljelentést is tettek - tudatták.

Reklám