Meghalt egy rab a Kozma utcai börtönben egy dulakodás következtében. A férfi erőszakos bűncselekmények miatt ült, többszörös visszaeső volt, legutóbb 2011 januárjában ültették le kilenc évre rablás miatt.
A boncolás megtörtént, és elképzelhető, hogy az őrök intézkedése okozta a férfi halálát. A Központi Nyomozó Főügyészség helyettes szóvivője megerősítette a történteket, valamint elmondta, hogy a helyszíni szemle a katonai ügyész jelenlétében történt, ezután rendelték el a nyomozást. Mint mondta, bántalmazás hivatalos eljárásban bűntette miatt folyik a nyomozás. Igazságügyi orvosszakértő bevonásával vizsgálják a halál okát, gyanúsítottja egyelőre nincs az ügynek.



