Déli sötétség

Korábban nem tapasztalt intenzitású homokviharok sújtják a Közel-Keletet

Krónika
  • 2015.09.10. - 04:05

Déli sötétség jellemzi a mostani közel-keleti homokvihar által sújtott térséget, a jelenséghez foghatót az al-Dzsazíra nevű pánarab hírtelevízió szerint még nem láttak arrafelé, a látótávolság sok helyen alig éri el az öt métert.

homokvihar
(fotó: REUTERS/Ahmad Masood)

A helyzet Szíriában, illetve Libanonban és Jordániában a legrosszabb. Utóbbi helyen bezártak az iskolák, Ammanban maszkokat osztogattak az utcákon. Szíriában a kormánypárti al-Watan nevű lap arról írt, hogy a homokvihar miatt a hadseregnek fel kellett függesztenie légi csapásait a lázadók ellen. A szakemberek szerint javulás csak a hét végére várható a térségben.

Reklám