Czeizel Endre özvegye: Ez már halottgyalázás

Krónika
  • 2016.01.07. - 00:47

Az elhunyt férjének öröksége körül kirobbant botrány kapcsán megszólalt Czeizel Endre özvegye.

Mint ismert, a híres genetikus szeretője százmillió forintos összegre tart igényt a több százmilliós Czeizel-vagyonból a két közös gyermekük után, akik közül a kisebbikről a család azt állítja: törvénytelen úton fogant, azaz jogtalanul használták fel Czeizel spermáját, ami miatt ismeretlen tettes ellen közokirat-hamisítás gyanújával nyomoz a rendőrség.

„Csak kapkodom a fejemet, képtelen vagyok elhinni és felfogni, hogy mi történik körülöttünk – mondta az özvegy. – Mi világéletünkben tisztességes emberek voltunk, igyekeztünk méltósággal élni. A férjem halála óta pedig az a legfontosabb, hogy ezt a méltóságot meg is őrizzük. Pokolian nehéz dolgunk van, ami folyik, az már halottgyalázás! Elképesztő, hogy olyan helyzet alakult ki, amelyben arról kell beszélnünk, hogy abból, amit a férjem alkotott, megteremtett, abból a pénzből, amiért megdolgozott, kinek mennyi jár. Annak a helyében is szégyellem magam, aki ezért felelős.”
Reklám