A hagyományos magyaros savanyított összetevőket is használta tegnap a Bocuse d’Or szakácsverseny lyoni világdöntőjének első napján a viadalon hazánkat képviselő, Széll Tamás (középen) vezette csapat.

A séf egyebek mellett tokaji bort és ecetet, tökmagot, erdei medvehagymát, zellert, magyar szarvasgombát és paprikát használt fel Gyökerek és levelek elnevezésű vegán táljához, míg a Magyar téli erdő nevű kompozícióba tokaji furmint, aszú, mangalicahús, kacsamáj, gyökérzöldségek kerültek. A gasztronómiai viadalon ma hirdetnek eredményt.



