Lezárták tegnap a forgalom elől a pesti alsó rakpart Margit híd és Árpád híd közötti szakaszát, a forgalomkorlátozások máris közlekedési zavart okoznak.

A felújítás várhatóan körülbelül két hónapot vesz igénybe, ez idő alatt átmenetileg kétirányú a pesti felső – Újpesti – rakpart. A Dráva utcai felhajtónál folytatott munkák miatt a Boráros téri végállomás felé tartó 15-ös és 115-ös buszok terelve közlekednek. Korábban megírtuk, a vizes-világbajnokság időpontjával összehangoltan gyalogos- és kerékpársávot építenek a rakparton, a két részletben megvalósuló beruházás célja, hogy a rakpartot a gyalogosok és a kerékpárosok számára is járhatóvá tegyék a Rákos-pataktól egészen az Országházig.



