Csökken a dizájner drogok fogyasztása hazánkban

Kábítószer-ellenes világnap

Krónika
  • 2018.06.27. - 00:32

Elkezdett csökkenni a dizájner drogok fogyasztása Magyarországon – mondta Csákó Ibolya rendőr alezredes, az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Bűnügyi Osztályának kiemelt főreferense tegnap az M1 csatornán a drogellenes világnap alkalmából.

Kiemelte, felmérések szerint a fiatalok többsége először a cannabist próbálja ki, azt követi a herbál, majd megjelennek a különböző gyógyszerek. A veszélyes gyógyszerfogyasztás nemcsak a fiatalok körében, de az egész társadalomban jelen van – tette hozzá. A megelőzés szempontjából fontos, hogy a szülők jó viszonyt alakítsanak ki gyerekükkel, ami kiterjed arra is, hogy szabadon beszélnek egymással – magyarázta Németh Ágnes rendőr ezredes. Hozzátette, a gyermekek általában egy családi krízis után fordulnak kábítószerhez.
Reklám